Petek Temizliği

Petek temizliği işlemi sırasında birçok farklı yöntem tercih edilebilir. Günümüzde birçok kişinin ihmal ettiği kalorifer ve kombi bakımlarının en önemli ayağı petek temizliği işlemleridir. Kış boyunca peteklerin tam ısınması ve yüksek verimle çalışarak tasarruf sağlaması için temizlik işlemlerinin uygulanması oldukça önemlidir. Petek temizleme hizmetimiz kapsamında birçok farklı yöntem uygulamaktayız.

Petek temizleme işleminin yapılmaması veya eksik yapılması halinde ortaya çıkan en büyük sorunlardan biri peteklerde çeşitli tıkanma sorunlarının oluşmasıdır. Petek borularında ortaya çıkan bu sorunun çözümü için düzenli bakım ve temizlik işlemlerinin uygulanması gerekmektedir. Özel solüsyon ve cihazlar yardımıyla peteklerde bu tip sorunların önüne geçilmesi mümkündür.

Petek Temizliğinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Miray Tesisat güvencesiyle sunulan petek temizleme hizmeti kapsamında birçok farklı yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemler peteklerinizin uzun vadede korunmasını sağlayacaktır. Petek temizleme işlemleri sırasında kullandığımız yöntemler:

  • İlaçla petek temizleme,
  • İlaçsız petek temizleme,
  • Tıkalı peteklerin temizlenmesi,
  • Makine yardımıyla temizleme.

Olarak sınıflandırılabilir. Petek temizliği fiyat özellikleri de uygulanan temizlik yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle petek temizliği işleminin kolay olduğu düşünülmektedir. Ancak, kullanılan birçok yöntem ve teknik nedeniyle detaylı temizleme yapılmazsa birçok sorunun ortaya çıkması da mümkündür.

Petek temizleme hizmetlerimizden uygun fiyatlarla yararlanarak kış boyu kalorifer peteklerinizin yüksek randımanda çalışarak tıkanma ve benzeri sorunlarla karşılaşmasını engelleyebilirsiniz.

Petek Temizliğinin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Günümüzde birçok farklı tesisat firması tarafından petek temizleme hizmeti sunulmaktadır. Bu firmalar arasında doğru seçimi yapmak ve kaliteli hizmeti almak oldukça önemlidir. Firmamızı diğer firmalardan ayıran en önemli özellikse tüm hizmetlerimizde olduğu gibi petek temizleme işlemleri içinde büyük bir hassasiyetle faaliyet yürütmektir. Petek temizliği hizmetlerimiz sayesinde birçok açıdan avantaj sağlayabilir. Petek temizleme hizmetlerinin sağladığı başlıca faydalar arasında:

  • Petek borularında oluşan kılcal çatlaklar onarılır,
  • Geç ısınmaya neden olan kirler, tortular ve kireç sökülür,
  • Kış boyu yüksek verim sağlanır,
  • Olası pek çok sorunun önceden önüne geçilir ve
  • Tam randımanla peteklerin çalışması

Yer almaktadır. Petek temizliği yaptıranlar bu hizmetten elde ettikleri verim nedeniyle firmamızın sıklıkla tavsiye edilmesine neden olmuştur. Müşterilerimizden aldığımız destekle sürekli büyüyen ve gelişen firmamızdan kurumsal temizlik ve bakım hizmetleri alarak petek bakımlarınızı yaptırabilirsiniz.

Evde Petek Nasıl Temizlenir?

Evde peteklerinizin verimini arttırmak ve temizlemek için uygulayabileceğiniz birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Ancak, evde uygulayacağınız yöntemlerin büyük bir bölümü yüzeysel temizlikten öteye gidemeyeceği için tavsiye edilmez. Petek temizliği köpük ve diğer dış temizleme ürünleri ile birlikte evde rahatlıkla yapılabilir. Asıl petek temizliği için mutlaka Miray Tesisat petek temizleme hizmetlerinden yararlanmanız gerekmektedir.

Evde petek temizliği yapmak isteyen kişiler petekleri sökerek kapsamlı bir temizliğe girişebilir. Ancak bu durumda peteklerin doğru sökülüp takılması gerekmektedir. Hatalı söküm ve takım işlemleri istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Makineyle Petek Temizliği Nasıl yapılır?

Petek temizliğinin en can alıcı noktası makine ile petek temizleme işlemidir. Petek içinde ısınmaya ve su akışının engellenmesine neden olan kirler ve birikintilerin bu makinler yardımıyla sökülerek boşaltılması gerekmektedir. Petek temizliği işlemleri için kullanılan bu yöntem uzun vadede peteklerinizi birçok olumsuz duruma karşı koruyacaktır.

Petek temizleme makineleri ile petek içinde yer alan tortular parçalanarak tüm birikintiler dışarıya atılmaktadır. Bu işlem sadece uzman ekipler tarafından yapılabileceği için firmamızdan destek alabilirsiniz. Petek temizleme ilacı makine ile temizleme işlemenin ardından uygulanarak peteklerde uzun süreli tam bir koruma sağlanmaktadır. Firmamızdan temizleme hizmeti talep ederek peteklerinizin verimini arttırabilirsiniz.

Scroll to Top
Hemen Arayın