ariston kombi arıza kodları

Ariston Clas Hata Kodları

Ariston Clas Hata Kodları Nehir Teknik Servis

Ariston Clas Nehir Teknik Servis 101 Hata Kodu

Aşırı ısınma hatası.

►► Aşırı ısı limit termostatının emniyet amacı ile devrede olduğunu belirtmektedir. Yani cihaz içindeki su sıcaklığı maksimum değeri aşmış durumdadır. Bu arıza durumunda servis öncesi; kalorifer vanalarını, tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların kapalı değil açık olması gerekmektedir. Kapalı şekilde görürseniz mutlaka açmalısınız. Daha sonrasında “reset” butonuna basarak kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrasında arızada düzelme durumu olmuyor ise; üç yollu vanada problem olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, pompa sıkışmış olabilir, filtre (kalorifer pislik tutucu filtre) tıkanmış ya da tesisat tıkanmış olabilir. Arızanın tespit edilerek onarılması açısından servisi aramalısınız.

Ariston Clas 501 Hata Kodu

Brülörde yanma yok.

►► Ateşleme sisteminde bir sorun olduğunu ya da gaz olmadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda teknik açıdan servis öncesinde gaz girişlerini kontrol edebilirsiniz. Gaz girişleri açık yani vanalar açık durumda olmalıdır. Daha sonrasında “reset” düğmesine basarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrası arıza düzelmez ise; anakart, gaz valfi ya da elektrotlarda sorun olabilir. Arızanın tespit edilmesi açısından ve sorunun çözümlenmesi açısından servis desteği almalısınız.

Ariston Clas Nehir Teknik Servis 103-104-105-106-107 Hata Kodu

Ariston Clas Hata Kodları

Yetersiz su dolaşım sorunu.

►► Bu arıza durumu tesisat suyunun azaldığını belirtir ya da tesisat içerisinde suyun dolaşmadığını belirtir. Öncelikle panelin solundaki bar göstergesine bakmalısınız. Gösterge 1 barın altında ise su basma işlemi uygulayabilirsiniz. Ariston Clas model kombinin sağ altında monteli durumda olan mavi doldurma musluğunu sola çevirip açmalı, bar göstergesi 1,5 i gösterene kadar su basmalısınız. İşlem sonrası doldurma musluğunu kapatın. Arıza düzelmezse eğer “reset” düğmesine basarak kombiyi resetleyin. Arıza durumu devam ediyorsa ya da basınç ideal konumda ise kombide su dolaşımı olmuyordur. Bu durumda pompa arızalı olabilir ve devir daim yapamıyor olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, pislik tutucu özellikteki kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından Nehir Teknik ile görüşmeniz gerekir.

Ariston Clas Nehir Teknik Servis 601 Hata Kodu

Atık gaz tahliye problemi.

►► Clas model kombide atık gaz sorunu olduğunu belirtir. Bir sebeple atık gaz dışarı gönderilemiyordur. Cihazın çeşidine bağlı değişebilen bu arıza durumunda çeşide bağlı bilgiler sunmaya çalışacak olursak; Clas hermetik kombilerde; fan arızası, prosestat arızası, anakart arızası söz konusu olabilir. Baca uzun ise ya da baca yerinden çıkmış ise yine bu sorun yaşanabilmektedir. Clas bacalı kombilerde; baca sensörü arızası, baca tıkanıklığı, bacanın çekmemesi durumlarında yine bu sorun yaşanabilmektedir. Bu sorunla karşılaştığınız zaman cihaza müdahale etmemelisiniz. Müdahalede bulunmadan mutlaka uzman servis ekiplerinden yardım almalısınız.

Ariston Clas Nehir Teknik Servis 305-306-307 Hata Kodu

Anakart arızası.

►► Anakartta, kablolarında ya da bağlantılarında sorun olduğunu belirtir. Böyle bir sorunda teknik açıdan cihaza bir müdahalede bulunmadan mutlaka servisi aramalı ve yardım almalısınız.

Ariston Clas Hata Kodları Nehir Teknik Servis

Scroll to Top
Hemen Arayın